Ohjelma

Opintoihin liittyvä liikuntakurssi (YLIY010 ja YLIY011) on Jyväskylän yliopiston korkeakoululiikunnan organisoima vapaavalintainen ja maksuton kurssi. Kurssissa on oma ohjelmansa syys- ja keväkaudella. Lisää ohjeita kurssista.

 

Kevään 2022 ohjelma


  • Kursseille ilmoittaudutaan Sisussa (ellei toisin mainita): Ilmoittautuminen
  • Ilmoittautuminen alkaa kaksi viikkoa ennen kurssia ja päättyy kurssia edeltävänä päivänä. 
  • Osa kursseista järjestetään Facebookin livelähetyksinä ja osa etäyhteydellä. Muista ilmoittautua myös etä- ja livelähetyksiin Sisussa. Saadaksesi leiman live -lähetyksestä tai etäyhteydellä toteutetusta luennosta, tulee sinun lähettää välittömästi lähetyksen päätyttyä lyhyt kuvaus ja palaute tunnista sähköpostilla osoitteeseen korkeakoululiikunta@jyu.fi. Otsikoi viestisi "YLIY LIVE: tunnin aihe". 
Päivä Pvm Aika Paikka Teema / laji Opettaja

Lisätietoa

ke 19.1. 14.15-15.45 Teams Luento: Uni ja hyvinvointi Tiia Thil

Liity luennolle 

to 20.1. 14.15-15.45 stream Shuffle  Jansku Ryssy Linkki Facebook 
ryhmään: umovejkl
ti 25.1. 14.15-15.45 stream Pilates Anu Vainio Linkki Facebook 
ryhmään: umovejkl
ke 26.1. 17-18.30 KS Kuntosali Iiris Kolunsarka
ma 31.1. 17-18.30 stream abs&booty Jansku Ryssy Linkki Facebook 
ryhmään: umovejkl
ti 1.2. 19-20.30 Ryhtilä PERUTTU historialliset tanssit Marko Siitonen PERUTTU, siirtyy 8.3.
ke 9.2. 15-16.30 Viitaniemen jousiammuntarata lumiultimate Elisa Pursiainen
to 10.2. 18-19.30 stream terveselkä Anu Vainio Linkki Facebook 
ryhmään: umovejkl
ma 14.2. 18-19.30 Ryhtilä PERUTTU Shorinji Kempo Timo Mäki-Kuutti PERUTTU, siirtyy 21.3.
ke 16.2. 14.15-15.45 L303 Luento: Liikunta ja itsemyötätunto Tiia Thil
to 17.2. 14.15-15.45 RS core ja liikkuvuus Jansku Ryssy
pe 18.2. 14.15-15.45 Tuomiojärvi Lumilentopallo Arto Koponen
ti 22.2. 14.15-15.45 VS Fascia Method Anu Vainio
ke 23.2. 14.15-15.45 VS kuntonyrkkeily Netta Orava
to 24.2. 17.15-18.45 Laajavuori lumikenkäily Bela Pavelka Tapaaminen parkkipaikalla
ma 7.3. 17-18.30 stream BodyCombat Jansku Ryssy Linkki Facebook 
ryhmään: umovejkl
ti 8.3. 17-18.30 U2 Lentopallo Arto Koponen
ti 8.3. 19-20.30 Ryhtilä Historialliset tanssit Marko Siitonen
ke 16.3. 18.15-19.45 Laajavuori lumikenkäily Bela Pavelka Tapaaminen parkkipaikalla
pe 18.3. 10.15-11.45 RS Pilates Anu Vainio
ma 21.3. 18-19.30 Ryhtilä Shorinji Kempo Timo Mäki-Kuutti
ke 23.3. 14.15-15.45 RUU Helena Luento: Mielen ja kehon palautuminen Tiia Thil
to 24.3. 14.15-15.45 RS kehonpaino Jansku Ryssy
ke 30.3. 14.15-15.45 RS kuntopotkunyrkkeily Netta Orava
to 31.3. 14.15-15.45 RS Mielen ja kehon palautuminen työpaja Tiia Thil
ti 5.4. 17-18.30 U2 Sulkapallo Arto Koponen
to  7.4. 14.15-15.45 RS Shuffle  Jansku Ryssy
ke 20.4. 17-18.30 KS Kuntosali Iiris Kolunsarka
to 21.4. 14.15-15.45 VS kahvakuula tekniikka Netta Orava
ma 25.4. 14.15-15.45 stream BodyCombat Jansku Ryssy Linkki Facebook 
ryhmään: umovejkl
ke 27.4. 16.15-17.45 RS terveselkä Anu Vainio
ke 4.5. 17-18.30 PS Koripallo Arto Koponen
to 5.5. 16.15-17.45 VS PERUTTU kuntonyrkkeily Netta Orava peruttu
ti 10.5. 16.15-17.45 RS core ja liikkuvuus Jansku Ryssy
to 12.5. 17-20 Laajavuori PERUTTU Laavuretki Bela Pavelka Siirtyy 17.5.
ti 17.5. 17-20 Laajavuori Laavuretki Bela Pavelka
ma 16.5. 17-18.30 PS Lentopallo Arto Koponen
ma 23.5. 16-17.30 Tavinsulka melonta Bela Pavelka
ma 23.5. 18-19.30 Tavinsulka melonta Bela Pavelka
ti 24.5. 16.15-17.45 RS Syvävenyttely Jansku Ryssy